Close

Bogaty w doświadczenia sezon kończymy remisem

Podczas ostatniej kolejki sezonu zasadniczego Tychy Falcons wybrali się na Dolny Śląsk, by rozegrać rewanżowe spotkanie z Jaguars Kąty Wrocławskie. Jak wcześniej zapowiadano, walka trwała do samego końca, a zawodnicy nie oddawali ani jarda boiska. Z nieba lał się żar, a murawa płonęła od zaciętości meczu.

Falcons od pierwszych sekund spotkania zacięcie bronili swojego pola punktowego. Ponownie, jak to miało miejsce w poprzednich meczach, obrona wykazała się skutecznością, broniąc atak przeciwników i zmuszając ich do wykonania field goala, który otworzył punktowy worek. To nie zatrzymało „Sokołów”, gdyż pierwsze przyłożenie w meczu zdobył Christopher Fowler, a podwyższenie dołożył Krystian Kowalczyk. Ofensywa Jaguars w kolejnym drive’ie znów została zatrzymana w red zone i ponownie zdecydowali się na zapunktowanie z kopnięcia. Żelazna obrona Falcons nie dała jednak szansy na punkty „Jaguarom” przez przyłożenia, co skutkowało jeszcze dwoma field goalami, w rezultacie po zakończeniu pierwszej połowy wynik na tablicy wskazywał dwanaście do siedmiu dla gospodarzy.

Po przerwie, jeszcze bardziej zmotywowane do walki „Sokoły” otrzymały pechowy cios na początku drugiej połowy, kiedy to zawodnicy z Kątów Wrocławskich zdobyli touchdown i podwyższenie. Po pechowym przechwycie, Jaguars znów zostali postawieni w trudnej sytuacji przez defensywę Falcons i zdecydowali się na kolejną próbę zapunktowania przez kopnięcie. Wtedy to „Sokoły” postawiły wszystko na jedną kartę i ofiarnym skokiem piłkę zablokował Wojciech Simka, którą przytomnie złapał Patryk Źrubek i, przebiegając aż siedemdziesiąt jardów, przeniósł w pole punktowe przeciwnika. Podwyższenie znów zdobył Krystian Kowalczyk. Te punkty dały nowe siły drużynie z Tychów. Dzielnie walczyli do ostatniego gwizdka sędziego, jednak to zawodnicy z dolnego śląska byli górą w tym spotkaniu.

Tym samym, tegoroczny sezon dla Falcons się zakończył. Ogrom doświadczenia, jakie wynieśli ze wszystkich spotkań na pewno da owoce w kolejnych latach. Zawodnicy sekcji seniorskiej udają się na urlopy, jednak przed sztabem szkoleniowym i organizacyjnym już niedługo kolejne wyzwania, jakimi są rozgrywki sekcji juniorskiej. Wraz z zakończeniem wakacji startuje Polska Futbol Liga Juniors, a tyscy młodzieżowcy już od początku zeszłorocznego offseasonu w pocie czoła ciężko pracują wraz z trenerem przygotowania motorycznego oraz trenerami głównymi by jak najlepiej przygotować się do sezonu.