Close

Grzegorz Kozub – trener Minis

Chcielibyśmy przedstawić nowego trenera sekcji flagówkowej – to Grzegorz Kozub, trener formacji ofensywnej kadry narodowej futbolu flagowego!

Nie tylko w klubie opiekujesz się sekcją dziecięcą, ale także na codzień jesteś Opiekunem Domu Dziecka. Co według Ciebie jest najważniejsze podczas współpracy z młodzieżą?
G.K.: Kontakt z dzieckiem, zrozumienie i wyrozumiałość. Dzieci to nie roboty, nie są zaprogramowane. Każdy podopieczny ma inne atuty, które trzeba wzmacniać i wzbogacać, a te słabsze szlifować by były coraz lepsze.
Jakich wartości, poza sportowymi, może nauczyć futbol flagowy?
G.K.: Przede wszystkim dyscypliny oraz tak jak mówi przysłowie, „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, dbanie oraz pomoc koledze z drużyny.
Jak doświadczenia zdobyte w Kadrze Polski wpłynęły na Twój rozwój umiejętności trenerskich?
G.K.: To było ciekawe doświadczenie. Z jednej strony nauka od jednego z najlepszych trenerów w Polsce, a zarazem przeciwnika drużyny seniorskiej, Daniela Piechnika.Najważniejszym i cennym doświadczeniem zdobytym podczas tego zgrupowania to odpowiedzialność za ofensywę, którą prowadziłem. Praca w kadrze towarzyszy jednak trochę inne uczucie niż ta która towarzyszy mi w drużynie. Dodatkowo, praca z zawodnikami, którzy są najlepsi w Polsce. Faktem dodatkowym był taki że byli to moi rówieśnicy. Wielu tych zawodników znam osobiście bardzo dobrze. Musiałem przełamać pewna barierę jaką była kolega z boiska (drużyny) a trener. Sztab trenerski bardzo mi w tym pomógł.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-13 lat na treningi „flagówki”, które odbywają się we wtorki o godzinie 17:00 i piątki o godzinie 18:00 na naszym boisku przy Placu Zbawiciela 2!